Jak urządzić przedpokój, aby uzyskać maksimum przechowywania i styluJeśli chodzi o małe przestrzenie, przedpokój jest jednym z najtrudniejszych miejsc do dekoracji. Praktycznie każdy inny pokój w twoim domu ma naturalny punkt centralny, czy to kominek, okno wykuszowe czy wbudowany regał. Z drugiej strony, przedpokój jest zwykłą prostokątną przestrzenią, która wydaje się jeszcze mniejsza niż jest w rzeczywistości, ponieważ nie ma nic innego w zasięgu wzroku. I chociaż nie można dokładnie uniknąć tego obszaru podczas projektowania domu - w końcu trzeba gdzieś powiesić płaszcze i przechowywać parasole! - ważne jest, aby nie pozostawić w tym pomieszczeniu uczucia klaustrofobii, wynikającego z braku charakteru. Jeśli jesteś właścicielem małego mieszkania lub apartamentu i szukasz wskazówek, jak udekorować przedpokój, aby uzyskać maksymalną ilość miejsca do przechowywania i styl, czytaj dalej, aby poznać nasze pięć najlepszych spostrzeżeń, jak możesz to zrobić z łatwością...

Cechy charakterystyczne

Jedną z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić planując wystrój swojego przedpokoju, jest decyzja o cechach charakterystycznych tego pomieszczenia. To może być cokolwiek od muralu na jednej ze ścian do wbudowanej gabloty, która trzyma twoje klucze i parasole. Punktem tej funkcji jest zapewnienie punktu centralnego dla pokoju i sprawienie, że poczuje się on bardziej jak rzeczywisty pokój niż tylko przedłużenie kuchni lub przestrzeni życiowej. Decydując się na cechę, ważne jest, aby pomyśleć o tym, co chciałbyś mieć w tym pokoju. Czy będzie on używany jako dodatkowy pokój gościnny? Czy chcesz mieć możliwość przechowywania nart w zimie? Czy jest to miejsce, gdzie płaszcze i buty dzieci idą w deszczowe dni? To tylko niektóre z rzeczy, które możesz chcieć uwzględnić w swoim projekcie przedpokoju.

Dodaj haki, półki i ławki

Podczas dekorowania małego przedpokoju, jednym z najprostszych sposobów, aby sprawić, że poczuje się bardziej przestronny, jest dodanie haków, półek i ławek do obszaru. Haki są doskonałym sposobem, aby utrzymać swoje płaszcze i torby z podłogi i zorganizowane. Możesz również użyć haków do przechowywania szalików i czapek, a nawet pary rękawiczek, gdy nadchodzi zima. Jeśli nie masz żadnych haczyków w swoim domu, teraz jest idealny czas, aby dodać kilka. Półki są idealne do przechowywania przedmiotów, których nie używasz na co dzień, takich jak parasole, buty i sprzęt sportowy. Ławki to świetny sposób na dodanie odrobiny stylu do małej przestrzeni, a także zapewnienie dodatkowego miejsca do siedzenia podczas przyjęć i spotkań.

Stwórz iluzję przestrzeni

Jednym z najlepszych sposobów na stworzenie iluzji przestrzeni w małym przedpokoju jest użycie tapety. Tapeta to doskonały sposób na przełamanie gładkiej ściany i sprawienie, że Twój przedpokój poczuje się bardziej interesująco - nie wspominając o tym, że jest to również tańsza alternatywa dla malowania ścian! Wybierając tapetę do przedpokoju, zalecamy raczej wybór wzoru niż zwykłego projektu. Podobnie możesz użyć dzieł sztuki, aby przełamać ściany i sprawić, że przedpokój wyda się bardziej przestronny.

Możesz też stworzyć ścianę charakterystyczną, malując jedną część ściany na odważny kolor. Kolor będzie się wyróżniał i przyciągał wzrok ludzi, natychmiast przekształcając mały przedpokój w bardziej przestronny, żywy pokój.